Co by žádná z nás nikdy neměla kupovat v seconhandu?

Obchodů z druhé ruky se vyrojilo hodně. I když poslední dobou trochu ubývají a nabídky se přesouvají na internet, nevadí. Pořád je kam chodit.
Tento trend k nám přišel počátkem devadesátých let minulého století. Ošacení bylo původně určeno pro charitativní účely v západních evropských státech, ale najednou se ocitlo u nás, kdy i když už nošené, šlo na dračku.
svršky na ramínkách
A protože je obchůdků fakt dost, můžeme si vybírat a zjišťovat, který má lepší zboží než jiný. Když se některá z nás objeví mezi kamarádkami ve značkových šatech, které vypadají, jako by je první majitelka měla na sobě jen jednou, zavládne velké vyptávání, kde je sehnala. A pak už to jde ráz na ráz. Velké nájezdy ve chvíli, kdy už máme zjištěno, kdy přibyde další zboží, a štracháme a štracháme. I když delší dobu nic nenacházíme, pořád doufáme. Ale pozor je snad jasné.
vlněné ponožky
Spodní prádlo, které tam je sice za hubičku, ale fakt i když to vyperete, nevíte, jestli madam před vámi neměla nějakou kožní nemoc. Na kalhotky bych ani nesáhla, natož, abych je oblékla. To je doopravdy fuj! A s tím souvisí i pyžamo se zajímavým potiskem.
Díváte se tam po sukních? Ty by šly, ale pečlivě je prohlédněte. Někdy, i když vypadají na první pohled dobře, můžou být třeba děravé. To se stává u těch s krajkou. Jsou podložené látkou, aby neprosvítalo tělo, a tím pádem na první pohled nevidíte dírky. Jo, už jsem měla tu čest se s takovou setkat. A tři stovky za několik děr a napůl rozpáranou gumu v pase, to je hodně předražené.
Jestli vám padly do oka ponožky s neotřelým vzorem, dvakrát si rozmyslete, jestli chcete kvůli nim riskovat plíseň. Jak dobře víte, špatně se člověk téhle nemoci zbavuje, zvlášť když napadne nehty.
Padl vám do oka pár nádherných kozaček. Takové u nás normálně nepořídíte. Tady byste se také měla mít na pozoru. Je známo, že všichni si boty rozšlápneme po svém. Ne, že by to byl nějaký úmysl, ale každý máme jiný tvar nohy, i když stejnou velikost, jinak došlapujeme, takže boty vevnitř vám budou při chůzi nepohodlné. Dokonce i podrážky jsou trochu jinak sešlápnuté, než jak to děláte vy. A zase mě k tomu napadá ta plíseň.
Nevidím nic špatného na nákupu halenky, svetru, sukně, šatů, i kalhot, protože v těchto kusech oblečení se snad nic neschovává. Oblečení je před nabídnutím ke koupi vyprané, ale stejně je lepší doma ho strčit do pračky.
šatičky na ramínkách
A pravda je ta, že pokud koupíte nějaký pěkný kousek a zkombinujete ho s něčím dražším, budete za hvězdu. Občas stojí za to, vejít a pořádně si užít přehrabování. I jediná věc vám dokáže oživit šatník.

Posted by: on