Jak by bydlela chytrá horákyně?

Mezonet je kompromisní volbou pro toho, komu se nechce bydlet v běžném bytě, ale ani v domě.
O domě třeba uvažuje do budoucna, jen zatím nemá dostatek financí, nebo zatím nechce podstupovat tu spoustu papírování a práce s jeho výstavbou.
 
Mezonet – to jsou dva byty nad sebou, propojené schodištěm. Uvnitř si můžete připadat jako v domě, ale přitom se nacházíte třeba v činžáku v centru města. Mezonetové byty se budují většinou v nejvyšším poschodí a propojují tamní místnosti s půdním prostorem. Získá se tím nejen velkorysý prostor, ale často i krásný výhled.
 odpočinek v podkroví
Jste-li kreativní, můžete své nápady velmi dobře uplatnit při zařizování tohoto bytu. Budete řešit nejen uspořádání celého prostoru (kde bude jaká místnost), ale i účelné využití různých zákoutí, sloupků, šikmých stěn, atd. Pokud si však nevíte rady, přizvěte na pomoc odborníka, který má s tímto prostorem zkušenosti. Společně můžete vytvořit úžasné bydlení.
 
Výhodou mezonetu je jeho prostornost, světlost a vzdušnost. Ve spodní části bývá většinou obývací místnost propojená s kuchyní, koupelna, místnost pro hosty, technická místnost. V horní části je zóna pro odpočinek. Poblíž schodů vznikne zákoutí, kde lze v křesle číst a odkud je hezký rozhled do spodní části bytu. Dále se nahoře nacházejí ložnice, dětské pokoje, druhá koupelna, může tam být i pracovna.
moderní mezonet
 
Jako nevýhoda bývá zmiňována nestejná teplota v bytě. Horní část je vždy teplejší, než dolní. V létě proto, že slunce praží do střechy. V zimě se topí a teplý vzduch stoupá nahoru, takže se vršek opět více prohřeje. Někdo může mít problém i se schodištěm. Je nebezpečné pro malé děti, ale i pro staré lidi. Mělo by být dostatečně prostorné a jištěné zábradlím.
 
Pokud vás však tento způsob bydlení oslovil, neváhejte a stěhujte se do mezonetu. Získáte originální, krásné místo pro život, kde vám bude dobře.

Posted by: on