Jednoduché a efektivní rady pro plavkovou sezónu

Plavková sezóna je doslova za dveřmi a ženy tak začínají své každoroční hubnoucí šílenství. Obchody se zdravou výživou a sportovními potřebami praskají ve švech a nejvyhledávanějšími odkazy na internetu jsou: nejrychlejší redukční diety, jak zhubnout za 1 den a další podobné nesmysly, jejichž finálním výsledkem je jo-jo efekt nebo trápení se nad počítáním kalorií. Tady je tedy pár základních rad, které by vám mohly pomoci.

  • Hlavní je stanovení si cíle, kterého chcete dosáhnout. Zamyslete se nad tím, zde je vaším cílem zhubnout, zpevnit nebo nabrat nějakou tu svalovou hmotu. Tento fakt je totiž velice důležitý k cestě, kterou se dále budete ubírat. V tomto kroku může být vaším pomocníkem také kalkulačka BMI.

Zdravá snídaně

  • Dalším krokem je úprava stravy, která, i když se jedná o stále omílaný, ovšem pravdivý fakt, je tím nejdůležitějším. Dokonce by se dalo říct, základním kamenem. Dříve než se ale zaměříte na čistě smoothie dietu nebo si řeknete, že teď budete konzumovat jen vegetariánskou nebo raw stravu, zkuste osvědčené základní rady. Nastolením těchto extrémů byste sice docílili rychlých výsledků, ovšem velice brzy by vám povolila pevná vůle a všechna snaha by skončila již zmiňovaným jo-jo efektem. Začněte tedy s ubíráním cukru, který můžete nejdříve nahradit přírodními alternativami, tučných jídel a slazených nápojů. Neprospívá ani přílišná konzumace alkoholu.
  • Cvičení a dostatek pohybu jsou opravdu skvělými pomocníky. K tomu opravdu není nutné nic dodávat.

Fitness vybavení

  • Neporovnávejte se s ostatními. Toto je opravdu velká a častá chyba, které se dopouštějí hlavně ženy. Nejčastěji si říkáme, jak je možné, že když jím zdravě a každý den dřu, nevypadám jako ta slavná modelka nebo moje kamarádka, která tyto věci vůbec nemusí dělat. Hold každý z nás je jiný, zabírá na něj něco jiného a výsledky nemůžete očekávat během 5 dnů. Sebelítosti a porovnávání se tak úplně vyhněte, nestresujte se a rozhodně vše nevzdávejte jen proto, že to nejde tak rychle jak jste si představovali. Pamatujte, že jediným vaším soupeřem jste vy sami. Snažte se tak překonávat své včerejší výsledky, všímejte si i sebemenších změn na vaší postavě a radujte se z nich.
  • Komplexní cvičení. Nebuďte tvrdohlaví a věřte tomu, že když chcete mít ploché bříško nebo kulaté pozadí, stačí vám pouze cvičení na tuto konkrétní oblast. Do tréninku zařaďte i nějaké to kardio a full body tréninky. Tuk se z těla totiž odbourává rovnoměrně, a nejen z oblasti, kterou budete namáhat.

Posted by: on