Cestou necestou, aneb jak vybrat správný sportovní kočárek

Láká vás běh s kočárkem a jízda na inline bruslích? Nebo jen procházky svižným tempem se psem? Na začátku výběru kočárku pro vaše dítě si musíte odpovědět na základní otázky. Až poté se můžete posunout dále a vyhledat si značky, které kočárek vašich snů nabízí. Pokud se chcete věnovat sportu i s miminkem, musíte při výběru kočárku myslet na spoustu věcí, začíná to otázkou, zdali tříkolka či čtyřkolka, brzda na řídítkách, odpružení zadních a předních kol, velikost kol a jejich provedení (nafukovací, gelové či pěnové), hmotnost konstrukce, délka ložné plochy a končí to otázkou na sluneční clonu a veškeré příslušenství.
druhy kočárků
Je také rozdíl vybírat pouze sportovní kočárek pro již sedící dítě, nebo kočárek s hlubokou korbou pro dítě od narození. Při výběru hluboké korby je třeba se řídit tím, kdy je dítě narozeno, pokud bude zimní (půl roku bude mít v létě), není potřeba řešit délku korby, naopak letní děti přechází do sportovního kočáru v zimních měsících a to už se musí maminka zamyslet, zdali se s fusakem do korby vleze. Ideální variantou je tzv. korba přechodová, např. jako má značka TFK (Trend for Kids) – korba Multi X, která je vhodná od narození a funguje i jako přechod ke sportovnímu kočárku pro nesedící dítě. Její hlavní výhodou je možnost zvýšení hlavy (pro dítě s refluxem), tedy její polohovatelnost, kterou ocení jak matky miminek, tak maminky větších dětí.
sportovní kočárek
Recenzí je na internetu mnoho, každá maminka si musí zvolit v jaké cenové kategorii se má kočárek pohybovat. Sportovní verze z cenově výhodné trojkombinace (hluboká korba, sportovní část a autosedačka) je ve většině případů těžká a maminky v půl roce zjistí, že se s tak těžkým kočárkem tahat nechtějí a pořizují kvalitnější „sporťák“. Ideální variantou je hledat vhodný kočár do terénu a na sport, ke kterému jde dokoupit hluboká korba. Tyto typy bývají doporučovány jako kvalitnější a využitelné delší dobu.