Rybaření – hobby pro šťastný život

Jak se stát rybářem?
Rozhodnete-li se být rybářem, nejprve si zjistěte, kde je v blízkosti vašeho bydliště místní organizace Českého a Moravského rybářského svazu. Zde vám poskytnou aktuální informace o podmínkách vstupu, rybářských kroužcích, školeních nových rybářů a hlavně o nejbližších termínech rybářských zkoušek. Testy se většinou týkají znalostí legislativy o rybářství, rybářského řádu, poznávání druhů ryb a způsobu lovu ryb. Samotná zkouška bývá bezplatná. Po zkoušce se vydáte na obecní nebo městský úřad, kde vám na základě potvrzení, že jste ji úspěšně složili, vystaví rybářský lístek. Za ten zaplatíte 100,– Kč s platností na jeden rok, 200,– Kč na tři roky a 500,– Kč s platností na 10 let.
 

Po vystavení rybářského lístku se vrátíte zpět do místní organizace rybářského svazu. Zde si  podáte přihlášku, zaplatíte zápisné nového člena, které činní kolem 1000,– Kč a koupíte si povolenku k lovu ryb. Její cena se v jednotlivých organizacích liší. Počítejte také s tím, že když se stanete členem místní organizace rybářského svazu, plyne vám z toho nejen právo k lovu ryb, ale i různé další povinnosti, dle aktuálních stanov Českého a Moravského rybářského svazu. Mezi ty patří třeba platby členských příspěvku, ale i pracovní povinnosti, které mají formou brigád.

Rybářské vybavení

Dalším krokem k realizaci nového hobby, je pořízení rybářského vybavení. Dle zákona o rybaření je povinné alespoň základní rybářské vybavení. Každý rybář musí mít: podběrák pro vytahování úlovků z vody, pean na vyndavání háčku z úlovku, vezírek k uchovávání ryb a metr k měření délky, lovné míry ryb jsou uvedeny v aktuálním rybářském řádu. Také si k vodě nikdy nesmíte zapomenout vzít platný rybářský lístek, povolenku k lovu ryb, přehled docházky a úlovků a také tužku, která píše! Každé rybaření a úlovek musíte zapsat. A tento přehled, po skončení sezóny, odevzdáte místní organizaci rybářského svazu.

 

Dobré typy:

•     Pro úspěšné zvládnutí rybářských technik a různých vychytávek se inspirujte v knihách pro rybáře, rybářských časopisech a na výstavách. Zde naleznete opravdu aktuální informace, zaměřené na oblast, která vás zajímá.
•     Je jen na vás a vašich finančních možnostech, kolik budete do rybářského vybavení investovat. Pro začátek je vhodné nekupovat drahé vybavení a ani moc věcí. Ze začátku si vystačte s málem, rozhlížejte se, inspirujte se, ptejte se a nakupujte postupně.
•    Když se chystáte rybařit na neznámém místě, zjistěte si o něm více informací a také nezapomeňte na povolenku. Snížíte tak riziko případné pokuty.
•     U vody buďte potichu, ať  ryby nevyplašíte. Vybavte se velkou trpělivostí. Připravte se na dlouhé čekání i zklamání, když nic nechytíte, nebo vám ryba uplave. I to k rybaření patří.
•     Pokud pro vás rybaření nepředstavuje jen „zdroj obživy“, přemýšlejte o stylu „Chyť a pusť“. I ryba je živý tvor, a tak se k němu chovejte ohleduplně a šetrně, úlovek si vyfoťte a pak pusťte zpátky do vody. Rybě tak dáte možnost dál se rozmnožovat, růst a sobě šanci, že ji někdy znovu chytíte.
•     Takže vypněte počítač i televizi, dobře se oblečte, nazujte vhodné boty a jděte se na ryby! Hodně štěstí! A Petrův zdar!

Užijte si léto s hudbou

Letní hudební festivaly lákají na programy plné jen těch nejlepších hudebních osobností, skvělou atmosféru a spoustu zážitků. Ať už jste fanoušek popu, rocku nebo alternativní hudby, vybere si každý. Na jaký festival se vydat? Který slibuje největší hvězdy a který je vhodný pro rodiče s dětmi? Existují také bezbariérové? To vše se dozvíte při čtení tohoto článku. Festivaly k létu prostě neodmyslitelně patří a uděláte dobře, když se letos zúčastníte. Vzpomínky na něj vás budou hřát i v zimě.Dav na koncertě

Metronome Festival Prague
19. – 20. 6. 2020

Připravte se na jména jako Sampa The Great, neuvěřitelný Beck, Tata Bojs, Lenny a mnoho dalších. Nenechte si ujít pátý ročník skvělého festivalu. Kromě hudby si vyberete také z nespočtu druhů občerstvení. Platit lze bezkontaktně, v celém areálu je k dispozici Wi-Fi a spousta místa k sezení.

Rock for People

18. – 20. 6. 2020

Pro milovníky kvalitní rockové hudby je tady již 25 let jeden z největších hudebních festivalů u nás. Letošnímu programu vévodí jméno Green Day. Dále se můžete těšit na The 1975, Fall out boy nebo Black veil bride. Připraven je bohatý doprovodný program, spousta gastronomických zážitků a kemp. Mimo jiné si zde můžete i zasportovat. Festival je momentálně vyprodaný ale lístky jistě seženete na sociálních sítích a v online bazarech.Hudební festival

Beats for Love

2. – 5. 7. 2020

Navštivte industriální prostředí Dolních Vítkovic ještě před Colours. Fanoušci elektronické hudby si zde přijdou jistě na své. Mezi hlavní hvězdy patří například Alan Walker nebo Martin Solveig. Přijeďte na osmý ročník této taneční akce a přesvědčte se sami!

Colours of Ostrava

15. – 18. 7. 2020

A konečně největší hudební akce roku! Festival, který se zapsal mezi nejprestižnější hudební festivaly v Evropě – Colours of Ostrava. Dech vám mohou vyrazit letošní headlineři jako jsou The Killers, Twenty one Pilots, Martin Garrix, Sigrid, LP, Wardruna nebo Meduza. Mimo skvělou hudbu na vás čeká nevšední doprovodný program, stánky s občerstvením, prodejci všemožných výrobků, after party, a to ani zdaleka není vše. K dispozici jsou dvě stanová městečka a festivalová jízdenka, díky které se Ostravou můžete pohybovat levněji. Na nic nečekejte a pořiďte si vstupenku ještě dnes!

Firemní akce s únikovou hrou

Máte před sebou datum firemní akce, ale nevíte, co byste pro své zaměstnance vymysleli, aby se dobře bavili a přitom se blíže poznali? Jste malá firma a máte jen pár členů, kteří se zatím úplně dobře nepoznali a rádi byste je sblížili? Naplánujte něco, u čeho budou muset projevit své schopnosti řešit hádanky a tajné šifry ve vypjatých situacích? Dokážou řešit problémy v klidu a s chladnou hlavou nebo se dostanou do situace, kdy vaše nervy explodují a začnete na své kolegy křičet. To vše se prokáže v jedinečné únikové hře. Hra je určena pro dva až pěti členný tým. Vybírat můžete z hry Dvojitý agent nebo Samara.tajemná chodba

Samara

Je hra odvozená z hororového filmu Kruh, která byla uvedena na filmová plátna v letech dva tisíce dva. Ve hře jsou lekavé scény, a proto nejsou doporučeny pro malé děti. Cílem hry je zachránit město před záhadnou videokamerou, která vede ke smrti všech, kteří se na ni dívají. Zvládnete rozluštit kódy vedoucí ke klíčům a zámkům? Najdete videokameru a zničíte jí dřív, než vás Samara dostane? Čas vám běží.značka úniku

Dvojitý agent

Je hra z období sovětského svazu, který se snažil ovládnout svět díky tajným dokumentům s krycím jménem “Hvězda”. Dokumenty získal tajný agent, který teď záhadně zmizel. Vaším cílem je zjistit, co se s agentem Georgem stalo a kam zmizely dokumenty. Stihnete vyřešit hlavolamy dřív, než vás dostane KGB? Pospíchejte, není moc času.

Escape game Enigma Escape.cz je skvělou příležitostí, jak se skvěle bavit a prokázat své logické myšlení a řešení problémů. Únikovou hru můžete věnovat i jako dárek k narozeninám, výročí nebo jako skvělou vzpomínku na loučení se svobodou. Vhodné i pro školní výlety. Enigma Escape nabízí dárkové vouchery. Přijďte se pobavit a vyzkoušet něco nového. Skvělá zábava pro celou rodinu nebo skupinu kamarádů. Nebudete litovat. Naopak budete ještě dlouho vzpomínat.