Zdravý životní styl


Každý člověk má svůj životní styl. Bez životního stylu by to rozhodně nešlo, protože když lidé vlastně budou se učit žít, jak žít zdravě a také, jak být opravdu hrdí sami na sebe, tak je to skvělé. Ale mnoho lidí bohužel také vůbec nežije dobře. Mnoho lidí má také špatný životní styl, takzvaně lifestyle. A to bych nebyla já, abych také třeba nepozorovala lidi, jak třeba žít anebo co je baví, co mají rádi a nebo jak žijí, protože mnoho lidí žije tak, že je to nezdravé a potom si stěžují, že třeba mají opravdu slabý imunitní systém a nebo že je třeba nic nebaví.

Všichni si žijeme po svém.

Je také vědecky dokázáno, že když spíte opravdu hodně dlouho, třeba jedenáct nebo dvanáct hodin denně, tak potom budete unavení. Mnoho lidí říká, že není možné a není vůbec logické, že když dlouho spíte, že budete unaveni. Jenomže ano, samozřejmě takhle to už je, když budete opravdu hodně dlouho spát a takhle často dlouho spát, tak samozřejmě že budete unavení, tak zvaně budete přeležení. A když budete přetaženi, tak je to také opravdu takové divné, protože se těžko budete hýbat a budou vás bolet svaly. A jak tohle vím? Protože tohle se stává opravdu často mému partnerovi.

A jak žijete vy?

Tedy ne vlastně často, ale hlavně o víkendu. On totiž pracuje v zaměstnání, které je opravdu hodně tělesně a fyzicky náročné, tahá tam těžké traverzy. A tak je logické, že třeba v sobotu a v neděli se chce pořádně vyspat. On říká, že chce vstávat brzo, ale potom, když už je třeba ráno, nechce vstávat, tak já ho nebudím, protože chci, aby si můj partner pořádně odpočinul. Takže tady jde vidět, že každý člověk má svůj životní styl, takzvaně lifestyle. Ale to bych zase nebyla já, abych také nechtěla o sebe pečovat a také pečovat o svého partnera. Takže vařím alespoň dobrá a zdravá jídla a jsem ráda, že můj partner má také rád zdravá a chutná jídla. Sám říká, že je rád, že vařím zdravě. Protože můj partner tohle vždycky chtěl.

Jak poznáte, že je toho na vás moc

Jste neustále podráždění a přecitlivělí

Vlastně ani nevíte proč, ale jste neustále podráždění. Na kde koho zbytečně vyletíte a pak vás to samozřejmě mrzí. Ale nevíte co s tím. Každou poznámku směrem k vám berete jako útok.

Omezujete veškeré sociální kontakty

Dříve jste byli ve společnosti rádi. S přáteli jste podnikali různé výlety a akce. Nyní jste nejraději o samotě. Jste šťastní, že nemusíte s nikým mluvit.

stres

Špatně spíte

Dlouho do noci nemůžete usnout. A když pak konečně usnete, spíte trhaně a budíte se. Často také přemýšlíte o problémech a povinnostech. Na všechny otázky se snažíte nalézt odpovědi, což ke zklidnění a spánku také zrovna dvakrát nevede.

Vynecháváte koníčky

V pondělí kolo, ve středu na lekci squashe a v sobotu sraz se sběrateli kinder figurek. Program na který jste se pokaždé těšili, bývalo to pro vás příjemné dobití baterek a relax. Ale teď nemáte ani chuť, ani energii. Ze všech aktivit se omluvíte a jste doma.

příroda

Nemáte motivaci učit se nové věci

Bývali jste akční a rádi zkoušeli nové věci. Ale teď když máte zkusit něco nového, tak vás to akorát stresuje a vyčerpává. Držíte se svého osvědčeného.

Seznam povinností jenom roste

Seznam povinností se neustále zvětšuje. Při pohledu na ně vás zaplaví vlna zoufalství, vzteku a rezignace. 

Často bouchnete vzteky nebo naopak pláčete

Přestáváte jednat klidně a s rozmyslem. Vaše reakce jdou z extrému do extrému. Buď bouchnete vzteky nebo se rozbrečíte.

Pokud se v některém z bodů poznáváte, zamyslete se, kde by šlo zvolnit. Případně co delegovat. Naučte se říkat NE a dejte sebe na první místo. Na chvíli omezte aktivity a celkově se nikam nežeňte. Místo kola vyrazte jen na procházku nebo se protáhněte u jógy. A v případě závaznějších problémů se nestyďte vyhledat odborníka. Celou situaci s vámi probere a doporučí, jak ji řešit. 

Cestou necestou, aneb jak vybrat správný sportovní kočárek

Láká vás běh s kočárkem a jízda na inline bruslích? Nebo jen procházky svižným tempem se psem? Na začátku výběru kočárku pro vaše dítě si musíte odpovědět na základní otázky. Až poté se můžete posunout dále a vyhledat si značky, které kočárek vašich snů nabízí. Pokud se chcete věnovat sportu i s miminkem, musíte při výběru kočárku myslet na spoustu věcí, začíná to otázkou, zdali tříkolka či čtyřkolka, brzda na řídítkách, odpružení zadních a předních kol, velikost kol a jejich provedení (nafukovací, gelové či pěnové), hmotnost konstrukce, délka ložné plochy a končí to otázkou na sluneční clonu a veškeré příslušenství.
druhy kočárků
Je také rozdíl vybírat pouze sportovní kočárek pro již sedící dítě, nebo kočárek s hlubokou korbou pro dítě od narození. Při výběru hluboké korby je třeba se řídit tím, kdy je dítě narozeno, pokud bude zimní (půl roku bude mít v létě), není potřeba řešit délku korby, naopak letní děti přechází do sportovního kočáru v zimních měsících a to už se musí maminka zamyslet, zdali se s fusakem do korby vleze. Ideální variantou je tzv. korba přechodová, např. jako má značka TFK (Trend for Kids) – korba Multi X, která je vhodná od narození a funguje i jako přechod ke sportovnímu kočárku pro nesedící dítě. Její hlavní výhodou je možnost zvýšení hlavy (pro dítě s refluxem), tedy její polohovatelnost, kterou ocení jak matky miminek, tak maminky větších dětí.
sportovní kočárek
Recenzí je na internetu mnoho, každá maminka si musí zvolit v jaké cenové kategorii se má kočárek pohybovat. Sportovní verze z cenově výhodné trojkombinace (hluboká korba, sportovní část a autosedačka) je ve většině případů těžká a maminky v půl roce zjistí, že se s tak těžkým kočárkem tahat nechtějí a pořizují kvalitnější „sporťák“. Ideální variantou je hledat vhodný kočár do terénu a na sport, ke kterému jde dokoupit hluboká korba. Tyto typy bývají doporučovány jako kvalitnější a využitelné delší dobu.

Co dokáže pozitivní myšlení

Již není pochyb, že lidská mysl dokáže mnoho nečekaného. Určitě znáte případy, kdy někdo svými myšlenkami přivodil danou situaci i v realitě. Jak je to ale možné? Kvantová fyzika se tímto fenoménem zabývá již velmi dlouho. Pokud nevěříte důkazům vědy, můžete si to vyzkoušet i sami na sobě.
rozdělení mozku
Myšlením se rozumí všechny vědomé mentální činnosti člověka. Myšlenky mohou být analytické, abstraktní, mohou to být jen určitá přání, tužby, nebo vzpomínky. Tato přání a myšlenky se mohou vyplnit, hlavně pokud jsou již zakotveny v podvědomí a jsme o nich hluboce přesvědčeni.
Všimli jste si, že pokud na něco opravdu usilovně myslíte, tak se to vyplní, ať je to pozitivní nebo negativní? Mysleme tedy pozitivně. A to nejen proto, že negativní myšlení se dostává do podvědomí rychleji než to pozitivní, méně si ho uvědomujeme a tím ho i později odhalíme. Naše myšlenky totiž dokáží měnit molekuly a tím i hmotu. Bylo ověřeno, že pozitivní myšlenky mají protizánětlivé a analgetické účinky na tělo. Změny byly prokázány i na genech. Aktivita genů se mění podle toho, jak naše mysl vnímá, a to můžeme změnit doslova každý den.
A teď si představte, že takto měnit realitu pomocí myšlenek může každý biologický druh, a tím ovlivnit prostředí, ve kterém žije. Bylo prokázáno, že i obyčejná voda vytváří jiné obrazce zmrzlých krystalů, pokud byla vystavena určitým podmínkám, jako je hudba, slova, nebo obrazy. A voda tvoří největší část lidského těla. Proto nejen mysleme pozitivně, ale snažme se i pozitivně chovat, a to nejen k sobě, ale i k ostatním, vše se nám totiž vrátí. Pozitivní životní styl způsobí, že budeme šťastnější, úspěšnější a zdravější, a to nejen my, ale všechny bytosti i rostliny v našem okolí. Stačí si to jen vyzkoušet .
slovo pozitivní
Pozor na negativní vlivy, vyvarujte se reklam a hlavně televize, která na tomto principu funguje a díky vytváření různých iluzí nutí lidi myslet si, že jim chybí určitý výrobek, aby si ho koupili. Umí zasévat do jejich myslí strach, že nejsou dost dobří, ale že budou, jen když si daný výrobek koupí.