Čím je nám prospěšný mladý zelený ječmen

Mladý ječmen se stal již před několika lety velkým hitem v oblasti péče o zdraví a zdravé výživy. Zastánců pokrokových změn a hledání nových cest ve stravovacím režimu je dnes mnoho a přidávají se k nim další lidé, kteří mají za sebou osobní zkušenost s nějakým civilizačním onemocněním. Stále je však mezi námi celá řada vyznavačů staročeské klasiky v podobě vepřového bůčku, smažených řízků apod., nebo zastánců rychlého občerstvení, které nepříznivě zasáhlo především severoamerický kontinent.
detail klasů zeleného ječmene

Ve stravě nám častokrát schází antioxidanty a enzymy

A tak je stále obrovským problémem současné západní civilizace strava s nadbytkem špatných tuků a živočišných bílkovin, nedostatek vlákniny a také potřebných složek výživy, jako jsou živé enzymy, minerální a stopové prvky a antioxidanty. Zvláště nedostatek antioxidantů ve stravě způsobuje civilizační choroby a má velký vliv i na závažná onemocnění.
A pokud se k tomu připojí sedavé zaměstnání, cestování autem a nedostatek pohybových aktivit, špatně fungující lymfatický systém nedokáže odvádět odpadní metabolity z těla a ty se pak v organismu hromadí.

Bez změny jídelníčku to nepůjde

Změna stravy pak dělá doslova divy, zařadíme-li do svého jídelníčku více čerstvé zeleniny a ovoce, více luštěnin, celozrnných obilovin a ořechů, a snížíme-li množství živočišných tuků a nahradíme je vhodným poměrem nenasycených mastných kyselin omega-3 a omega-6.
klasy mladého zeleného ječmene
Vynikajícím potravinovým doplňkem je i mladý zelený ječmen https://www.nakliceno.cz/mlady-zeleny-jecmen/. Je velmi významným antioxidantem a zdrojem vitamínů a minerálů, čímž podporuje proces čištění organismu od toxických zplodin a pomáhá udržovat acidobazickou rovnováhu. Působí v lidském těle komplexně při jakékoli civilizační chorobě a zároveň zpomaluje proces stárnutí a urychluje regeneraci a tvorbu nových tělesných buněk. Ostatně, jeho účinky byly lidem známy již ve starověku, užívali jej Římané a byl součástí i Tradiční čínské medicíny.