Ekologie v podnikání


Planeta Země je v ohrožení. Mění se nám před očima a vědci varují před katastrofou. Všichni to víme, jen někteří tomu nechtějí naslouchat. Ohleduplnost od člověka vždy vyžaduje určité oběti, potlačení svého ega, upřednostnění potřeb toho druhého, hledání společného konsenzu. A záchrana naší Země vyžaduje velkou dávku ohleduplnosti. Abychom snížili množství znečištění, produkovaného odpadu, zplodin a celkově zmírnili dopad naší existence, museli bychom se všichni zásadně uskromnit. Není to nic snadného a vždy zůstane velká část populace, která na tuto cestu nebude chtít přistoupit. Ale každý z nás má svou malou část zodpovědnosti.

Hledejte alternativy.

Nemůžeme sami změnit celý svět, ale je v naší moci dělat každodenní drobné změny a oběti – cesta do práce hromadnou dopravou či pěšky místo autem, plátěná taška namísto igelitky, látkový pytlík na ovoce a zeleninu, oblečení ze secondhandu, z druhé ruky nebo alespoň z kvalitní dílny a mnohaletou budoucností před onošením, potraviny od místních farmářů nebo v bio kvalitě, omezení vysoce zpracovaných potravin atd. Nemusíme od základu změnit svůj život, vzdát se všeho příjemného, odejít do lesů, jíst vegansky a šít si vlastní šaty.

Pomozte planetě.

Když si najdeme jednou za čas nový ústupek, který nás nebude stát mnoho sil, ale zároveň prospěje planetě, budeme mít čisté svědomí a tento pozitivní přístup může inspirovat druhé. A ekologicky se dá jednat i v případě, kdy nevystupujeme pouze sami za sebe, ale pracujeme například ve vlastním podnikání. I zde existuje řada k přírodě šetrných variant a jednou z těch základních mohou být i ekologické obaly. Možností je více, ať už zvolíte ekologický kraftový výplňový fixační papír, ekologický balicí wrapový papír nebo rozložitelné výplňové polštářky, či jen obyčejnou krabici od bot a staré noviny. Hledejte i zde cesty šetrné k životnímu prostředí. Protože času je málo a změn přibývá. A jednou jich bude tolik, že to již nepůjde vrátit zpátky!