Internet – hrozba nebo pomocník?

Na internetu nalezneme spoustu zajímavých a důležitých věcí, ale číhá zde na nás nespočet nástrah a nebezpečí, které je třeba zavčas odhalit. V tomto článku se podíváme na internet z obou stan.
Internet může být i dobrý pomocník

Věrný pomocník

Všude se můžeme dočíst, jak je internet nebezpečný a co všechno nám na něm hrozí. Na toto je třeba dívat se s rezervou a uvědomit si několik základních věcí. Internetu není třeba se vyhýbat, hledání informací a komunikace je s jeho pomocí mnohem jednodušší než bez něj. Pokud máte z internetu strach, uvědomte si, že internet neví všechno. Když něco na internet nedáte, tak to tam prostě nebude, to se týká pinů a hesel. Když se pohybujete na bezpečných webových stránkách, nic vám nehrozí. Nebojte se internet používat, protože vám výrazně zjednoduší život.

Nebezpečná hrozba

Na internetu je třeba si dávat pozor na několik věcí.
To co na internetu najdu, nemusí být vždy pravda, proto je důležité si informace ověřovat. Je dobré znát od dané informace zdroj a autora.
Také je třeba dát pozor, abychom někam nezadali citlivé údaje, které nechceme, aby o nás ostatní věděli. Když s něčím na internetu souhlasíme, je dobré si to nejprve pořádně přečíst, a by nedošlo k něčemu, co byste nechtěli. V případě osobních údajů je potřeba si stanovit priority, co lidé mohou vědět a co ne. Například vaše jméno klině vidět mohou, také vaše pohlaví není tak citlivá informace, zatímco vaše piny a hesla nebo vaše příjmy nemusí být informace, které byste chtěli sdělit celému světu, proto je třeba s nimi nakládat nanejvýš opatrně.
Také je třeba dát pozor, abyste se nestali na internetu zcela závislí, protože internet není všemocný.
Na internetu se mohou skrývat hrozby

Pozor!!!

I když se to může zdát, internet není jen bezpečný nebo jen nebezpečný. Každá mince má dvě strany. O internetu také platí známé přísloví: Dobrý sluha, ale zlý pán.