Jak mít dostatek úložného prostoru v bytě?

Pro obyvatele malých bytů je boj o místo na denním pořádku. Věcí, které s nimi žijí v bytě přibývá a místo ubývá. Obzvláště v malých bytech jde o každý centimetr.
 
První, co v bytě uvidíte, když vstoupíte je předsíň. Ta je takovým prvotním vjemem. Proto je dobré ji mít dobře zorganizovanou. V předsíni, pokud je to jen trochu možné lze umístit moderní šatní skříň, nebo vestavnou skříň. Ta lze velmi dobře využít místo klasických věšáčků na bundy a kabáty. Vše pak působí čistě a uklizeně a pokud se přidá velké zrcadlo na dvířka skříně prostor se tím opticky zvětší. Další dobrou volbou pro ušetření prostoru jsou posuvná dvířka u skříní.
šatna, chodba
 
V předsíni bych se nebála využít prostor nejen na šířku, ale i na výšku místnosti. Pokud investujeme peníze do kvalitní šatní nebo vestavné skříně, je možno ji vyrobit až ke stropu. Ve vrchních poličkách skříně se nechají ukládat například sezónní věci.
 
V bytě je často málo místa na dveře do jednotlivých místností, které v některých bytech dokonce i chybí, dobrou náhradou za klasické křídlové dveře jsou dveře posuvné.
 
K oddělení prostor, i k zakrytí určité části místnosti, nebo k vytvoření soukromí dobře slouží a výborně vypadají posuvné japonské stěny. Ty v prostoru vypadají vzdušně a kdykoli je velmi jednoduše posunete.
 
Obývákové sestavy jsou dalším prostorem který lze využívat k ukládání věcí. Zde je důležité volit takové, které jsou funkční a nikoli jen na designové. Z venku může obýváková skříňka působit obyčejně, ale vložením organizéru z ní rychle vytvoříte třeba prádelník.
šatní skříň, využitý prostor
 
Dalším často opomíjeným úložným prostorem je bezesporu sedačka nebo postel. Pokud má sedačka nebo postel úložný prostor je velké plus. Například postel v dětském pokoji s vlastním úložným prostorem využijete nejlépe k ukládání hraček.
 
Všechny tyto typy lze efektivně využít při zařizování bytu, samozřejmě s přihlédnutím na jeho dispozice.