Levný zapuštěný bazén pro relaxaci po náročném pracovním dni

Představte si, že přijdete domů unavení z práce, a že mezitím, co jste byli na cestě, vaše manželka přichystala slavnostní piknik na počest narození vašeho dítěte. Jsou pozváni i vaši rodinní přátelé a budete slavit i venku na zahradě. Počasí sice není ideální na koupání, ale je léto, a na zahradě je příjemných dvaadvacet stupňů Celsia.

nohy ve vodě

Současně s vaším příjezdem domů k vám dorazí i návštěva. Všichni se sejdete v předsíni či v hale a po krátkém uvítání se dozvíte, že měli docela náročnou cestu, že se vraceli zrovna z dovolené několik stovek kilometrů daleko. Máte-li ovšem levný zapuštěný bazén, můžete návštěvě navrhnout první pomoc – smočit si chodidla ve vodě a posedět u bazénu třeba jen v krátkých kalhotách a tričku nebo mikině.

Vaše paní pak může přinést občerstvení k bazénu a vy si jej vychutnáte v této poloze. A proč právě navrhnout toto řešení?

nohy u bazénu

Od chodidel se mírní únava nejrychleji – pokud není vhodná teplota přímo na koupání, nohy v bazénu oceníte vždy po náročném dni vzhledem k tomu, že při chůzi a obecně při cestování nohy otékají a navíc jim nemůžete dopřát takový komfort, jako ostatním částem těla. Plosky nohou jsou sevřené v obuvi a ta neumožňuje takové pohodlí, jaké byste si přáli, leda že byste se vyzuli, ale to nejde všude, např. řidič nemůže řídit vůz bos, anebo se nemůžete vyzout v přeplněné tramvaji.

Na chodidlech jsou citlivé receptory – a pokud je voda v bazénu příjemně chladivá, osvěžení se brzy dostaví a budete jej vnímat velmi citlivě. Toto je také výhoda zapuštěných bazénů vůči nádržím nadzemním, protože tam se nedá sedět při okraji bazénu a mít nohy ve vodě, tam musíte lézt po schůdkách a na ty se vejde maximálně jedna osoba. U zapuštěného bazénu můžete sedět třeba v osmi lidech kolem nádrže, povídat si, konzumovat obložené chlebíčky a dopřát si i nějaký drink. A může být i klidně pod mrakem, zatažená obloha, protože vašim nohám to vadit nebude a vám samotným rovněž ne.