Můj dům, můj hrad

Jaký máte byt? Anebo máte dům? Myslím, že bydlení v obou dvou nemovitostí má své plusy a mínusy. Vezmeme si ze začátku například byt. Byt je úžasný v tom, že máte o mnoho méně starostí, než kdybyste měli dům. Máte byt, tak logicky nemusíte sekat trávu, zatímco na zahradě musíte sekat trávu asi obden. Když je tedy samozřejmě léto. Já totiž bydlím ve velkém domě. A je tady opravdu obrovská zahrada máme tady taky včely a další zvířata. A taky vím, že tráva tady roste opravdu hodně. Opravdu můj bratr sem chodí sekat trávu obden nebo každý třetí den. Toto by se vám v bytě určitě nestalo.

V bytě jsem taky žila.

Pokud tedy samozřejmě nemáte na chatě někde nějakou zahradu, kam jezdíte pravidelně sekat trávu. Tam je to samozřejmě o něčem jiném. Tam stačí i posekat trávu vždycky před nějakou vaší akcí anebo nějakou oslavu. Je přece logické, že pokud tam někdo není takhle nastálo nonstop, tak se tam tráva asi neseká pravidelně. Nicméně ale byt je taky úžasný v tom, že se nemusíte zadlužovat.

Děti mají rády útulný byt.

Stačí, že pokud budete platit nájem, tak tam můžete bydlet. Jinak na dům, pokud ho chcete mít v osobním vlastnictví, tak musíte si vzít pro začátek hypotéku. Ta hypotéka opravdu není nic jednoduchého. Samozřejmě i na byt si můžete vzít hypotéku. Ale tady myslím zrovna to, když platíte nájem. Bavíme se tady o nájmu a o bytu. Vím, že jsou nájmy opravdu hodně drahé, ale zase se to vyplatí, že si nemusíte brát žádnou hypotéku. V bytě, kde platíte nájem zaplatíte pouze kauci Sice je to taky dost peněz, ale nejsou to miliony. Takže pokud jste v bytě, tak si to užívejte, protože nemáte tolik starosti jako s velkým domem. Mě se v domě jednou rozbila střecha a musela jsem to všechno řešit sama. Nikdo mi nepomohl, protože jsme tam bydlela sama. Tohle by es mi v bytě jistě nešlo, protože tohle by řešil majitel bytu a ne já. Takže se stačí jen rozhodnout, kde budete žít.