Odhalte štěně z množírny!

Pokud i vy přemýšlíte, že si koupíte nového pejska, jistě jste již slyšeli o množírnách. Pokud ne, v pár větách si vysvětlíme, o čem se jedná. Množírnou se míní majitel, který chová štěňata ve špinavém prostředí, nestará se o ně a fenku i její štěňata vnímá pouze jako prostředek dostání se k penězům. V takovémto prostředí se jedná spíše o týrání zvířat.

V zásadě je jedno, zda se jedná o vlčáky, bernské salašnické psi, Jack Russell teriéry nebo akita inu prodej štěňat, množírny se vyskytují kdekoliv. Špatného chovatele přitom mžete odhalit již během prvního telefonátu nebo z inzerátu!

akita inu prodej

Inzerát by neměl obsahovat žádné fotografie štěňat z fotobanky. Pokud na obrázku uvidíte až příliš hezkou fotku v nepoměru s cenou, může se jednat o prvotní špatný signál. Fotografie musí být zkrátka realistické.

Mnoho toho můžete poznat i z prvotního kontaktu s majitelem. Chovatel by měl být ochotný vám poskytnout všechny základní informace o štěňatech i o feně. Určitě byste se měli zeptat na to, po kolikáté má fena štěňata, jestli mají rodiče nějaké nemoci a podobně. Chovatel by vám taktéž měl bez problému umožnit návštěvu štěňátka v jeho domově ještě před samotnou koupí. Umožnění návštěvy je jednou z nejdůležitějších věcí. Nejenže budete mít tu čest se na vše poptat majitele osobně, ale zároveň uvidíte i v jakém prostředí pejsci žijí. Taktéž si alespoň ověříte povahu rodičů.

štěně v náruči

Dalším signálem může být požadavek majitele předání si štěněte někde na benzínce. Prověřený majitel by totiž tohle nikdy neudělal.

Pokud se množírnám chcete vyhnout obloukem, zcela určitě volte pejsky s průkazem původu. Štěňata s PP mají prověřený rodokmen. Zde mimo jiné naleznete veškeré informace o chorobách rodičů. Předem tak víte, jaké štěně si kupujete a do čeho se to ženete. Vyšší pořizovací cena je pak zpravidla přímo úměrná kvalitě chovatele a kvalitě genů.