Posaďte se tady! Jak vybírat židle do domácnosti i do jídelny?

Umíte si představit, že doma nemáte židli? Jistě, že ne! Bez židlí se žádná domácnost neobejde a samozřejmě, že jde o židle k jídelnímu stolu. Jak je vybrat?

Posaďte se tady! Jak vybírat židle do domácnosti i do jídelny?

Židle jsou nepostradatelnou součástí domácnosti, kromě pracovní židle, která je součástí pracovního stolu dospělých či psacího stolu školou povinných dětí, musíme mít doma židle, které padnou ke kuchyňskému jídelnímu stolu. Židle se mohou hodit, když přijde návštěva a nemá se kam posadit, když si budeme chtít k dětem přisednout, abychom se s nimi mohli učit či hrát hry nebo kdykoliv jindy. Co se týče jídelních židlí, ty lze často koupit i jako součást jídelního stolu v praktickém setu. Jak ale postupovat pokud židle kupujete zvlášť? Jaké se hodí, které právě frčí a jaký je nejlepší materiál?

pexels-photo-923192

Na co se dívat a co zohlednit?

Asi každý z nás je zvyklí židle vybírat podle vzhledu. Snad jen židli k pracovnímu stolu vybíráme svědomitě a podle toho, zda je vhodná pro delší sezení, abychom si neničili svá záda. Ovšem ani u ostatních židlí bychom neměli na správné sezení zapomínat, vlastně nikdy bychom neměli zapomínat na pohodlí a zdraví. A víte, jaká je ideální velikost a výška židle? Sedět na židli bychom měli vždy tak, aby nohy byly položeny pohodlně na zemi a to celým chodidlem. Záda by přitom samozřejmě měly být opřené a ruce by měly bez problémů dosáhnout na stůl. Pozor i na to, aby pod stolem zůstalo dostatek místa mezi židlí a hranou stolu. Jistě nechcete, aby se vám nohy na stůl stačily, to není příliš pohodlné.

pexels-photo-1350789

Jaký vybrat materiál?

Co se týče designu, tam si každý vybírá podle toho, co se mu do interiéru hodí. Černé židle pak představují klasiku a jsou neutrální, hodí se vlastně všude. Ale co materiál? Dnes jsou v módě židle plastové, kovové, nebo ty s kovovou konstrukcí a plastovým či šitým textilním sedákem. Na výběr je toho opravdu hodně, oblíbené jsou i ratanové židle nebo klasické dřevěné. Pokud máte rádi kvalitní práci a masivní dřevo, může se ve vaší kuchyni vyjímat selská židle https://svetpokladu.cz/product-category/tradicni-selsky-nabytek/zidle-kresla-a-lavice/.

Při výběru se ale nikdy nenechte zlákat jen tím, jak židle vypadá. Zohledněte právě materiál a třeba i to, jak moc bude náročné o židli pečovat. Zvláště pokud bude židle v kuchyni, bude ji potřeba čas od času omýt a očistit. Nejlépe se čistí kovové či plastové konstrukce židlí. Dřevo pak ale zase má dlouhou životnost.