Slavíci z Madridu

Obzvláště představa, že v tomto městě je možné jak pod fíky poslouchat slavíky. A nejen to. Je možné si s nimi zpívat a u toho ještě navíc i snít. Lepší reklamu snad nelze pro Madrid vymyslet. Hlavní město Španělska je zároveň středobodem této země. Takže pokud máte, kromě zmíněné romantiky se slavíky, rádi kulturu, dobré jídlo, sport či zábavu, určitě se do tohoto největšího španělského města vypravte. A naplánujte si minimálně týdenní pobyt, vzhledem k množství historických památek, které budete chtít navštívit. Na své si přijdou i milovníci fotbalu. Protože budou moci navštívit stadion proslulého týmu Real Madrid.  Estadio Santiago Bernabéu. Pokud vám bude štěstí přát, je možné zažít neopakovatelnou atmosféru fotbalového utkání či trénink věhlasných fotbalových jmen. Zoufat si nemusí ani ti, kteří se k návštěvě rozhodnou v časech, kdy je hřiště prázdné. Vstup do areálu je umožněn během celého dne, včetně prohlídky sálu s vystavenými trofejemi těchto fotbalových ikon.

Real Madrid

První kroky všech návštěvníků Madridu vedou do centra města. Náměstí Plaza Mayor je především obdivováno pro historickou architekturu. Která oplývá množstvím balkonů, které nelze nikde na světě v takovém množství spatřit. Pod jejich podloubím je umístěno velké množství jak obchůdku s místními specialitami, tak kaváren a  restaurací.

Historické stavby v centru Madridu

Ve kterých najdou turisté potřebné osvěžení. A odpočinek od čilého ruchu, který na tomto náměstí panuje do pozdních hodin. Královský palác je dalším místem, který je nutné v tomto městě navštívit. Jehož součástí, vedle mnoha dalších historických relikvií, je zbrojnice. Ve které rytíři na koních, v plné zbroji připomínají nelítostné souboje a bitvy. Rovněž na milovníky hudby tu čeká velké překvapení. Vystaveny tu jsou housle mistra Stradivariho. Prohlédnout je možné s původním vybavením i komnatu Karla III. Pokud navštívíte Madrid v letních měsících, zavítat budete moci i do býčí arény Plaza de Toros las Ventas. Místo, kde se před dvaceti tisíci diváky pravidelně konají býčí zápasy. Rituály, které po staletí k zdejší kultuře neodmyslitelně patří.