Správné sluneční brýle: jak si vybrat model, který nejlépe odpovídá vaší tváři

Proto odborníci zkoumající účinky slunečního záření a lékaři doporučují, abyste při pobytu u vody, a především u moře nikdy nezapomínali na opalovací krém se správným ochranným faktorem, na pokrývku hlavy, a také na správné sluneční brýle, které mohou být užitečné k zajištění dobré ochrany očí. Navíc, brýle jsou velice zajímavým módním doplňkem, a tak se z „povinnosti jejich nošení“ může stát i zábava.

brýl

Správné sluneční brýle: pár vhodný pro jakýkoli typ obličeje

Nepostradatelné dámské sluneční brýle https://www.luxbryle.cz/14-slunecni-bryle dnes patří mezi nevyhnutelné doplňky v dámské kabelce, a to nejen proto, že jsou pohodlné a užitečné, ale především proto, že dodávají kouzlo a styl. Ne každá z nás si však může dovolit nosit všechny modely. Existují některé, které se pro náš typ obličeje nehodí, jiné z nás dělají zajímavější a pohlednější lidi. Pojďme se tedy podívat, jak snadno najít ty, které nejlépe každému vyhovují.

Malý nebo hranatý obličej: kulaté sluneční brýle

Pro ty ženy, které mají malý obličej, jsou potřeba stejně malé sluneční brýle. Takže se rozhodněte pro model s kulatým tvarem. Tyto brýle už se v minulosti do světa módy několikrát vrátily a vždy s velkým úspěchem. Ženy si je oblíbily a jsou nejžádanějším modelem pro všechny věkové kategorie. Jsou trochu retro, trochu výrazné a nadčasové. Pokud vyjdou z módy, klidně si je uschovejte, zaručeně se zase vrátí na výsluní. Kulaté brýle se také doporučují těm, kteří mají čtvercový obličej, aby změkčili výraznější a hranatější rysy obličeje.

Kulatý obličej: hranaté sluneční brýle

Pro ty s kulatým obličejem jsou pravé sluneční brýle obdélníkové, čtvercové, nějakým způsobem hranaté. S tímto typem rámu bude vaše tvář ve skutečnosti užší, což ji opticky trochu prodlužuje.

brýle1

Oválný obličej: maxi sluneční brýle

Pro všechny ženy s oválným obličejem jsou ideální sluneční brýle právě ty maxi. Ať už jsou to obdélníkové, kulaté, ve tvaru motýla nebo slz, pokud spadáte do této kategorie, máte to štěstí, že vlastníte tvář považována za dokonalou a můžete si dovolit tuto malou extravaganci, která navíc dokonale ochrání vaše oči a citlivou kůži kolem nich.

Trojúhelníkový obličej: motýlí brýle

Máte poměrně velké čelo a obličej, který se postupně zužuje směrem k bradě? Pak jsou pro vás ty správné sluneční brýle s motýlkovými obroučkami. Tyto modely budou kontrastovat s úzkou bradou a přidají vám na zajímavosti a hravosti.