Tato vylepšení ocení každý motorista

Pokud si přejete vylepšit svůj osobní vůz a zároveň nemáte zájem utrácet až příliš, stačí si pořídit jednoduchý a levný doplněk – tažné zařízení.

Tato vylepšení ocení každý motorista

Naprostá většina dospělých Čechů vlastní řidičské oprávnění. Sice se občas povozit v MHD je samozřejmě docela zajímavé dobrodružství, ale pokud někam spěcháte nebo nechcete spoléhat na jízdní řád, mít vůz vždy připraven k použití se rozhodně hodí. Osobní auta od svého vzniku prodělala opravdu obrovský skok, ale pořád se jedná hlavně o dopravu pro lidi a pár drobností. V případě, že chcete přepravovat nějaký materiál či dokonce větší druhy nábytku, do standardního osobního auta je prostě nenarvete, a to můžete dělat první poslední.

Klasika

Možným řešením je si buďto přikoupit ještě dodávku, což nedává smysl pro lidi, kteří běžně nic stěhovat nepotřebují nebo standardní přepravní vozík. Ten je levný a docela efektivní. Sice v něm také není příliš mnoho místa, ale nějakou tu skříň nebo s trochou dobré vůli i malý klavír s ním můžete uvést. Abyste však vozík mohli zapřáhnout za váš motorový kočár, budete potřebovat jednu maličkost, a sice správné tažné zařízení.

Je to levné

Tento doplňkem s kombinací s vozíkem vás nebude stát více než jen několik tisícovek, což je investice, která není pro většinu jedinců kdovíjak závratná. Za ty peníze získáte další prostor navíc, který můžete využívat k přepravě prakticky čehokoliv, nejen nábytku, ale třeba i další věcí. Samotné tažné zařízení je ale výhodné i v tom, že je možné k němu připoutat i jiné vlečené pojízdné prostředky, třeba takový karavan nebo dokonce i rampu s motorovým člunem.

Nový model

Správná volba

Během výběru si ale musíte dát pozor, který model si zvolíte. Nejedná se pouze o jeden univerzální typ, který se dá namontovat za každé auto. To vůbec ne. I v rámci jedné automobilky se jednotlivá zařízení od sebe často výrazně odlišují. V případě, že si nebudete vědět rady, prostě se domluvte s prodavačem, ať vám dá takový, který bude pro vaše auto vhodný. Instalaci pak můžete provést sami, nebo to nechat na technicích.