Využití plastového materiálu

Plastový materiál je dnes hojně používaný, přičemž jedním z odvětví je moderní 3D tisk. Za pomocí něj můžeme mít opravdu přesné a kvalitní výrobky.

Využití plastového materiálu

Nahradil jiné

Často se o něm hovoří kvůli ekologii, protože je známo, že velké množství skončilo v moři a na jiných místech, kde nemá co dělat. Když se však recykluje, tak zátěž na planetu není rozhodně taková, a proto se ho nemusíme stranit. Používá se zejména kvůli tomu, že má mnoho dobrých vlastností, které se dají velmi dobře zužitkovat. Máme jich v současné době mnoho druhů, takže využití je velmi rozmanité. Pravděpodobně s nimi přicházíte do styku každý den, protože stačí se třeba napít z plastové lahve, otevřít nějaký obal a tak dále.

plastový obal

Nahradil také jiné materiály, čehož si můžeme všímat také různých zařízení a stojů. Běžné elektrické zařízení do domácnosti mají většinou plastový obal a klidně i hlavní nosné časti. Není ani výjimkou, že se používají pro ozubená kola. Jsou lehčí, často levnější a nepodléhají korozi, ovšem měli bychom si dávat pozor na nižší možné maximální zatížení, přičemž někdy s tím může být spojeno rychlejší opotřebení.

3D tisk

Plast se může při výrobě používat různými způsoby, protože nemá až takovou tvrdost a za tepla je dobře tvarný. Proto se používá třeba pro vstřikování do formy, kdy má výrobek přesný tvar. Nás však dnes bude zajímat 3D tisk. Nahřátý plast se při něm nanáší ve velmi malé vrstvě, což umožňuje skvělou přesnost a hlavně soudržnost, protože ve výsledku je to pevný jeden kus.

3D tiskárna

My sami nemusíme vůbec speciální tiskárnu vlastnit ani na ní umět programovat, protože to za nás vyřídí 3D tisk Zlín. Tato firma je v oblasti 3D tisku skutečně profíky, takže zajistí dokonalý produkt se skvělými vlastnostmi. Jejich stroje jsou opravdu na dobré úrovni, takže mají solidní parametry a tiskovou plochu, což umožňuje i tisk větších předmětů. V nabídce jsou také různé materiály, abychom docílili požadovaných vlastností produktu. Cena začíná už od 70 korun na hodinu, ale záleží na materiálu a dalších aspektech, což ji samozřejmě zvedá.