Zazimujte svůj bazén

Každá koupací sezóna v našich podmínkách končí, protože teploty v zimě klesají i pod nulu. Zazimování bazénu je tak vždy nepostradatelné.

Zazimujte svůj bazén

Nic nepodceňte

O zazimování bazénu se musíme postarat dostatečně dopředu, abychom měli zase na jaře snadný start sezóny, kdy se vyjmeme zbytečným problémům navíc. Rozhodně musíme zazimování stihnout před teplotou pod nulou, protože nesmíme dopustit zamrzání. Nejlepší je začít už při teplotě vody okolo 10 stupňů, pročež stejně už se v takové zimě koupat nebudeme.

odpočinek u bazénu

Vše to začíná kompletním očištěním všech částí a uschování různých věci, kde můžeme například zařadit schůdky a další již nepotřebné věci. Musíme se věnovat i kompletní filtraci, protože nemůžeme nechat vodu třeba v čerpadle, kdy by mohla nepříjemně zamrznout a napáchat škodu, což platí o celém oběhu. Proto je na místě se podívat na stav pískové náplně. Pokud je ještě vyhovující, tak postačí její propláchnutí, ale v opačném případě se nevyhneme výměně. Rovnou při této příležitosti můžeme zkontrolovat stav a těsnost celého bazénového systému.

Zazimovač

Na celkové zazimování je dobré si nechat dostatek času, protože to není záležitost na chvíli, takže časová rezerva zamezí stresové situaci, kdy teplota vody začne klesat na nulu a my se budeme muset stresovat s prací na poslední chvíli, abychom všechno stihli. Voda do bazénu vystupuje většinou různými tryskami, přičemž ty by mohla poškodit zamrzlá voda, a proto je dobré investovat pár korun do zátek, které pevně prostor utěsní.

zmrzlá voda

Hodí se i dilatační plováky, protože ty hezky plují po hladině a svým mírným pohybem po vodní hladině zabraňují kompletnímu zamrznutí, kdy by se led mohl roztahovat a poškodit samotný bazén. O kvalitu se zajímáme především při koupací sezóně, abychom měli hezky čistou vodu. Ale nemůžeme se na ni vykašlat ani přes zimu, protože obyčejná voda by se pokazila a potom by se zase špatně dávala dohromady a čištění by bylo zbytečně náročné. Zazimovač do bazénu Chlorito.cz se stará o hezkou vodu i v tomto období.