Jak se stát plnohodnotným rybářem?

Také vás láká rybaření a chtěli byste se stát plnohodnotnými rybáři. Věřte, že jenom s rybářským prutem na kapry Mlsport.cz si nevystačíte. Je zapotřebí být členem Českého rybářského svazu, složit zkoušku a zaplatit členský poplatek a povolenku. To samozřejmě neplatí v případě, kdy vlastníte rybník, kde si můžete rybařit, jak se vám zlíbí. Počáteční investice není nikterak vysoká, postačí zaplatit za rybářský lístek, cena je již několik let neměnná – 100 korun. Vyšší náklady už pak představuje členský poplatek, který si stanovuje každá místní organizace individuálně.

rybařící muži

Členství vychází kolem 200 korun za rok, povolenka pak začíná asi na 600 korunách, ale může se vyšplhat až ke 2500 korunám. Vždy záleží, zda si vystačíte s lovením na území jednoho rybářského svazu, či máte zájem o povolení celosvazové. Povinností každého člena také je, aby odpracovat za sezonu deset brigádních hodin. Je vcelku pravidlem, že se rybáři z těchto prací vykoupí a svaz najme na práci firmu.

muž na loďce

Jak už bylo výše řečeno, jen s prutem si rybář nevystačí. Navíc to ani nejde, rybářský řád předepisuje potřebné vybavení, které musí mít rybář vždy u sebe. Mezi které mimo jiné patří podběrák pro vytahování úlovků z vody, pean na vyndávání háčků z ryb nebo metr na změření délky ryby. Na rybářském vybavení by se nemělo šetřit, o všem však nakonec rozhodne peněženka. Kvalitní rybářské vybavení nepatří zrovna mezi nejlevnější radosti, kterými je dobré se obšťastnit. Samotný prut může stát stovky, ale i tisíce korun. Cena se odvíjí od použitého materiálu nebo výrobce. Nesmíte zapomenout ani na naviják, háčky, splávky a návnady a rozjímání u vody už nestojí nic v cestě. Pokud se rozhodnete pro základní vybavení, můžete ho pořídit již za 2500 korun, pokud připočteme pouzdro na prut a kufřík s potřebnou výbavou, počáteční investice se vyšplhá asi na dvojnásobek.