Univerzální světlo

Jedním z druhů světelných zdrojů současnosti, které jsou v běžném životě i v některých oblastech průmyslu, a dokonce i astronomie, hojně zastoupeny, jsou sodíkové výbojky.
–         Tento druh světelného zdroje využívá elektrický výboj v prostředí sodíkových výparů.
–         Tím vzniká světlo, které je ideální zejména pro osvětlení městských ulic, parků nebo budov.
·        Využívá se hlavně ve starých městských částech, kde historickým uličkám dodávají tato osvětlení romantický nádech.
světlo lampy
·        Jejich světlo je totiž považováno za teplé díky zvláštnímu žlutému odstínu.
Sodíkové výbojky se rozdělují na vysokotlaké a nízkotlaké. Své uplatnění našly i ve velkých astronomických observatořích, protože způsobují méně světelného znečištění, nežli jejich kolegyně – rtuťové výbojky.

Kupujte pouze u kvalitních prodejců

Sodíkové výbojky se vyznačují vysokou účinností a jak bylo zmíněno, monochromatickým žlutým světlem.
–         K jejich hlavním přednostem patří zejména dlouhá životnost.
–         Pokud má výbojka ideální podmínky, může svítit i neuvěřitelných dvacet tisíc hodin.
světla uličky
Další velkou výhodou je i dobrá viditelnost. Dokáže prosvítit dokonce i hustou mlhu. Pokud bychom ji porovnali opět s výbojkou rtuťovou v oblasti bezpečnosti, znovu by vyhrála na celé čáře. Sodík nepředstavuje takové nebezpečí pro životní prostředí jako rtuť. I proto se využívá i pro osvětlování interiérů. Dále se s ním můžeme setkat i u osvětlení sportovišť a velkých prostor. Zřejmě nejznámějšími firmami, které se výrobou těchto produktů zabývají, jsou Philips a Osram. Tito výrobci dodávají na náš trh skutečnou kvalitu, která zaručuje dlouhou životnost a tím pádem i spokojenost uživatelů.
·        Je však zapotřebí nakupovat jen u solidních prodejců, protože mohou být tyto značky zneužity některými podvodnými výrobci, kteří poškozují dobré jméno firmy, na které parazitují.

Posted by: on